HABERLER

BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE BAYRAMPAŞA'DAN YARDIM KÖPRÜSÜ

BAYIR BUCAK TÜRMENLERİNE BAYRAMPAŞA’DAN YARDIM KÖPRÜSÜ

  •  

IHA

Bayrampaşa Belediyesi ve Mega Center çalışanlarını Bayır Bucak Türkmenleri’ne gönderilmek üzere hazırladıkları 2 TIR dolusu insani yardım malzemesi dualarla uğurlandı.
Bayrampaşa Belediyesi ve Mega Center Kuru Gıda Hali çalışanları, Bayır Bucak Türkmenleri’ne 2 TIR dolusu insani yardım malzemesi toplandı. İçerisinde konserve, pirinç ve çabuk tüketilebilir gıda malzemelerinin yer aldığı malzemeler, Mega Center’dan dualarla yola çıktı. Bayır Bucak Türkmenlerinin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla toplanan malzemelerin uğurlama törenine, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ve Mega Center Başkanı Kemal Kılınç katıldı.
TIR’ların yola çıkmasından önce bir açıklama yapan Başkan Aydıner, Bayır Bucak Türkmenleri’nin acil yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek, “ Orada bir katliam yapılıyor ve onlar oradan sürülüyorlar. Şu anda onlar evsiz barksız bir duruma düşmeye başladılar. Orada biliyorsunuz ki bir koridor açılıyor. Bizlerde onlara gıda yardımı yapmak üzere bir karar aldık. Bu karar çerçevesi içerisinde de ilk etapta 2 TIR yardım yapmak istedik. TIR’ların her birisinde 25 ton gıda malzememiz var. Birinci TIR’ımız da peynir, konserve gibi 2’inci TIR’ımızda ise orada rahatça yiyebilecekleri sıkıntı olmayacak ürünlerimizi yerleştirdik. Bu malzemelerin içerisinde aklınıza gelebilecek her türlü rahatça yiyebilecekleri konserve türü ürünlerimiz var” dedi.
Mega Center Başkanı Kılınç ise yardımlarını devam ettireceklerini vurgulayarak, “ Esnafımız her zaman onların yanlarında olacaktır. Allah’tan umudumuz, beklentimiz bu savaşın bir an önce durması ve bu gariban insanların gerçekten kendi yuvalarına tekrardan dönmeleri ve bu insanların boşu boşuna ölmemeleridir” diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
Yağ İskelesi Cad. No:11 D:16 Kocatepe / İSTANBUL
© Tüm Hakları Saklıdır. İstanbul Yumurta Üreticileri Toptancıları ve İşadamları Derneği